بلاگ

اجزا تردمیل

اولین و ابتدایی ترین بخش در تعمیر تردمیل شناخت اجزاء مختلف آن می باشد، زیرا تا اجزاء و کاربرد هرکدام از آنها را ندانیم نمی توانیم درک درستی از کارایی تردمیل داشته باشیم در نتیجه در تعمیر تردمیل دچار مشکل خواهیم شد.

باید بدانید تعمیر تردمیل کاری تخصصی و نیاز به دانش و تجربه بالایی دارد و ما در این مقاله تصمیم به آموزش تعمیر تردمیل نداریم، هدف ما از نوشتن این مقاله آشنایی شما با اجزاء تردمیل می باشد که بتوانید با وسیله ورزشی خود بیشتر آشنا شده و اجزاء آن را بیشتر بشناسید. در این بخش ما در مورد ظاهر تردمیل صحبت نمی کنیم و در عوض به زیر پوسته آن رفته و اجزاء درونی آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

تسمه تردمیل

تسمه اصلی تردمیل همان تسمه ای است که شما بر روی آن می دوید و یکی از اجزاء مکانیکی اصلی تردمیل می باشد. تسمه تردمیل از لوازم مصرفی تردمیل می باشد و به مرور زمان فرسوده و نیاز به تعویض دارد، تعویض تسمه نیاز به دانش تعمیر تردمیل دارد، از این رو بهتر است در زمان خرابی آن با تعمیر کار تماس بگیرید.

تسمه تردمیل

  تسمه موتور

تسمه موتور در زیر پوشش جلویی تردمیل قرار دارد و نیرو حرکتی موتور را به غلتک جلویی منتقل می کند و این غلتک نیز آن را به تسمه اصلی تردمیل انتقال میدهد. در برخی از مواقع ممکن است این تسمه پاره شود که موجب کار نکردن تردمیل شود، در این مواقع این تسمه باید تعویض گردد.

  تسمه موتور

غلتک

تردمیل دارای دو غلتک می باشد که تسمه اصلی دور آن دو غلتک قرار گرفته است. غلتک جلویی در زیر پوشش جلوی تردمیل بوده و قابل مشاهده نمی باشد، ولی غلتک عقبی در انتهای تردمیل بوده و در مواقعی که تسمه اصلی تردمیل شل می شود به وسیله پیچهای موجود در پشت غلتک عقبی تنظیم نمایید.

غلتک-تردمیل

موتور تردمیل

موتور تردمیل یا همان موتور اصلی که وظیفه حرکت دادن تسمه تردمیل را بر عهده دارد و مهمترین قطعه تردمیل است که در نگهداری آن باید بسیار دقت کرد. در زمان تعمیر تردمیل و تعویض موتور باید توجه فرمایید موتوری متناسب با تردمیل خود و با استانداردهای معتبر تهیه فرمایید

موتور

تخته تردمیل

تخته تردمیل همان تخته ای است که تسمه دور آن قرار دارد. این قطعه به مرور زمان ممکن است فرسوده و خراب گردد که در این موارد به تعمیر تردمیل و تعویض آن نیاز پیدا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *