بلاگ

بررسی صندلی ماساژ

صندلی های ماساژ دارای مدل های متنوعی در بازار هستند اما عمدتا خرابی ها و مشکلاتی که برای آنها پیش می آید شبیه به هم است و انواع قطعات یدکی صندلی ماساژ نیز در بازار موجود است.

از جمله خرابی های صندلی ماساژ :

پارگی روکش چرمی: روکش های چرمی در رنگها و کیفیت های مختلفی برای تعویض و تعمیر چرم صندلی موجود است.

مانیتور صندلی ماساژ:

مانیتور صندلی ماساژ وقتی خراب می شود که بخشی از مانیتور از کار بیفتد، مانیتور صندلی ماساژ بیشتر مواقع قابل تعمیر میباشند و در بعضی از موارد که قابل تعمیر نیست، میبایست مانیتور تعویض شود.

ریموت صندلی ماساژ:

کنترل و فرمان حرکت بعضی از قسمتهای صندلی به عهده ریموت میباشد که در صورت خرابی کلید ها کار نمیکنند و میبایست ریموت کنترل تعویض گردد.

برد حرارتی صندلی ماساژ:

بعضی از مدل های صندلی های ماساژ از بخش های حرارتی ساخته شده اند مانند گرم کردن کف پا، گرم کردن ساق پا و….  در صورت از کار افتادن این قسمتهای گرمایشی، مشخص می شود که برد حرارتی آسیب دیده و میبایست تعویض شود.

صندلی ماساژ

پمپ باد صندلی ماساژ:

بخش هایی از صندلی ماساژ در حین ماساژ قابلیت باد شدن را دارند مانند قسمت نگهدارنده ساعد، نگهدارنده ساق پا و کف پا و … که اگر این بخش غیر فعال شود پمپ باد صندلی به مشکل برخورده که میبایست این قطعه نیز تعویض شود.

موتور شیب صندلی ماساژ:

برخی قسمتهای صندلی که متحرک هستند مانند قسمت نشیمن و قابلیت خوابیدن در حین ماساژ را میدهد یا قسمت های دیگر مانند نگهدارنده سر و…به وسیله موتور شیب کنترل می شوند و  وظیفه حرکت دادن این قسمتها به عهده موتور شیب میباشد که در صورت غیر فعال شدن یا حرکت نکردن این بخش ها، موتور شیب خراب شده و میبایست تعویض شود.

آداپتور صندلی ماساژ:

برخی صندلی های ماساژ برای روشن شدن نیاز به آداپتور دارند که در ولتاژ ها و آمپر های مختلفی موجود میباشند، اگر صفحه نمایشگر خاموش باشد، اولین قسمتی که بررسی میشود ورودی برق یا آداپتور میباشد که در هنگام خرابی میبایست تعویض شود.

موتور شیب صندلی ماساژ

برد تغذیه صندلی ماساژ:

میتوان به عنوان اصلی ترین قطعه صندلی ماساژ از برد تغذیه نام برد که در صورت نوسانات برق یا استفاده بیش از حد مجاز از دستگاه احتمال خرابی دارد که یا قابل تعمیر میباشند یا میبایست تعویض شود.

گیرنده بلوتوث صندلی ماساژ:

برخی مدل های صندلی قابلیت وصل شدن گوشی به دستگاه را دارند، برای گوش دادن به موسیقی در حین ماساژ و موارد دیگر این قابلیت در صندلی ها قرار داده شده است که این کار از طریق برد بلوتوث یا همان گیرنده ی بلوتوث انجام میشود و اگر این ارتباط بین گوشی و مانیتور برقرار نشود این قطعه میبایست تعویض شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *